M
zacma operacja
Zaćma operacja. U nas - wszystko w cenie!
W cenie zabiegu wliczone są wszystkie koszty: dobór oraz kalkulacja soczewki wewnątrzgałkowej, znieczulenie operacyjne wraz z pełną opieką anestezjologa w trakcie zabiegu oraz 2 bezpłatne wizyty kontrolne u specjalisty po operacji.
Operacja zaćmy
Spełniamy najwyższe wymogi i zalecenia The European Society Cataract and Refractive Surgeons (Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Zaćma operacja:

Postęp medycyny sprawił, że operacja zaćmy jest jednym z najpowszechniejszych skutecznych zabiegów wykonywanych obecnie na świecie. Dla większości pacjentów operacja zaćmy to jednodniowy zabieg ambulatoryjny, w czasie którego odczuwa się bardzo mały dyskomfort.

Obecny poziom zaawansowania technik chirurgicznych oraz postęp technologiczny pozwalają na uzyskanie po zabiegu usunięcia zaćmy jakości widzenia niejednokrotnie lepszej niż przed zmętnieniem soczewki.

Zaćma (katarakta) to naturalny proces, postępujący u każdej osoby wraz z wiekiem. Ryzyko zachorowania na zaćmę rośnie wraz z wiekiem. Coraz częściej choroba pojawia się poniżej 55. roku życia.

  • Jedyną uznaną i skuteczną metodą leczenia zaćmy jest chirurgiczny zabieg usunięcia zmętniałej soczewki i zastąpienie jej sztuczną soczewką wewnątrzgałkową. Obecnie taki zabieg wykonuje się najczęściej techniką fakoemulsyfikacji.

  • Zabieg chirurgiczny jest bezpieczną i efektywną metodą leczenia zaćmy. Rocznie przeprowadza się ich w Polsce ok. 240 tys.

  • Zabieg chirurgiczny powinien być przeprowadzony jak najwcześniej, bowiem nie istnieje metoda pozwalająca na cofnięcie powstałych zmętnień, a  ryzyko powikłań operacyjnych wzrasta wraz z rozwojem zaćmy.

  • Obecny poziom zaawansowania technik chirurgicznych oraz postęp technologiczny pozwalają na uzyskanie po zabiegu usunięcia zaćmy jakości widzenia niejednokrotnie lepszej niż przed zmętnieniem soczewki.

Zaćma operacja. Przebieg zabiegu usunięcia zaćmy

zaćma fakoemulsyfikacja

Usunięcie zmętniałej soczewki metodą fakoemulsyfikacji

operacja zaćmy

Wprowadzenie do oka zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej poprzez bardzo małe nacięcie rogówki (2-2,5 mm).

usunięcie zaćmy

Kiedy soczewka znajdzie się już we właściwym miejscu w oku, rozwija się i przybiera odpowiedni kształt.

Zaćma operacja:

1. Usunięcie zaćmy: Ultradźwiękowa sonda dostaje się do oka przez malutkie cięcie, rozbija zmętniałą soczewkę na kawałeczki i wysysa je.
2. Wszczepienie soczewki: Naturalna soczewka oka, która uległa zmętnieniu, zastępowana jest przez soczewkę wewnątrzgałkową wykonaną z materiału, który umożliwia jej zwinięcie i wszczepienie przez bardzo małe cięcie.
3. Przywrócenie wzroku: Po wprowadzeniu sztuczna soczewka rozwija się, a światło ponownie, bez przeszkód, może trafiać do Twojego oka.

Zaćma operacja. Sprawdź, dlaczego warto poddać się zabiegowi w Instytucie Oka?

Bezpieczeństwo – Doświadczenie – Najnowsza światowa technika laserowa

Czy operacja zaćmy boli?

Nie. Dzięki kroplom oraz lekarstwom, które są podawane przed zabiegiem i w czasie zabiegu, odczuwa się minimalny dyskomfort.

Jak długo będę w szpitalu?

Zazwyczaj pacjenci spędzają w szpitalu lub ambulatorium jedynie kilka godzin i zostają wypisani jeszcze tego samego dnia.

Po jakim czasie mogę wrócić do normalnych czynności?

Większość pacjentów wraca do zwykłych aktywności w ciągu jednego dnia. Czytanie, spacerowanie, oglądanie TV lub inne niewymagające wysiłku czynności można wykonywać od razu po powrocie do domu.
Niemniej jednak chirurdzy zazwyczaj sugerują unikanie bardzo intensywnych aktywności, takich jak dźwiganie, co najmniej przez tydzień.