M

Angio-OCT oka:

Co to jest Angio-OCT? To ultra precyzyjna mikro angiografia cyfrowa oka – bezinwazyjna – bez potrzeby dożylnego podawania kontrastu.

Badanie jest całkowicie nieinwazyjne i bezkontaktowe. Bezpieczne także w diagnostyce kobiet w ciąży i dzieci.

Angio – OCT oka – czemu służy ?

Umożliwiając obserwację najwcześniejszych zmian zachodzących w strukturach oka jest najnowocześniejszym narzędziem diagnostycznym niezbędnym do wczesnej diagnostyki i obserwacji postępu terapii w takich chorobach jak: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), retinopatia cukrzycowa, zakrzepy żyły środkowej siatkówki, zator tętnicy środkowej siatkówki.

Unikalne obrazowanie użyte po raz pierwszy w angio-OCT, pozwala diagnoście obejrzeć z niezwykłą precyzją mikro krążenie przebiegające we wszystkich warstwach siatkówki.

W odróżnieniu od aparatów poprzedniej generacji, znajdujący się w Instytucie Oka aparat do tomograficznej angiografii angio-OCT pozwala na trójwymiarowe, przestrzenne obrazowanie struktur naczyniowych oka oraz poszczególnych struktur warstw siatkówki oka uzyskiwane już podczas jednego skanu. Szerokokątne obrazowanie angio-OCT (3D Widefield OCT) daje wszechstronne narzędzia diagnostyczne do kompleksowego i bezinwazyjnego badania pacjenta.

Unikalna zaawansowana technologia ANGIOVUE różni się od każdego innego systemu obrazowania naczyń: system korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii komputerowych umożliwiających przetwarzanie danych w czasie kilku sekund.

Uzyskiwane podczas badania angio-OCT obrazy nie są zakłócane artefaktami wywoływanymi ruchem gałek ocznych i cechuje je doskonała rozdzielczość i jakość.